3A District Pole Vault Results and Regional Qualifiers

District 3A-1

  • Chelsea Chandler Navarre 9’6″
  • Lyqruisha Wyche Pine Forest 9’6″
  • Sarah Gibbs Pine Forest 8′
  • Charlee Beckett Navarre 7’6″
  • Vini Febus Navarre 12′
  • Pierre Strother Pine Forest 11’6″
  • Erik Alidor Pensacola Washington 11’6″
  • Troy Ward Pine Forest 11′

District 3A-2

  • Haley Watts Chiles 8’6″
  • Grace Fuller Fort Walton 8’6″
  • Cheryl Crovo Choctawhatchee 8′
  • Lisa Spikes Choctawhatchee 8′
  • Brandon Bassett Chiles 14′
  • Buddy Austin Lincoln 13’6″
  • Harrison Stierwalt Chiles 13’6″
  • Morgan Smith Lincoln 12’6″

District 3A-3

  • Ashley Baros-Kabler Eastside 8’7″
  • Stephanie Howick Nease 8’1″
  • Sarah Beebe Gainesville 8’1″
  • Erica Good Gainesville 7’7″
  • Michael Taylor Ridgeview 12’7″
  • Sean Irby Gainesville 10’7″
  • Daniel Dominguez Gainesville 10’7″
  • Jonathan McDown Middleburg 10’1″

District 3A-4

  • Krishell Edwards Ed White 6′
  • Heather Davidson Ed White 6′
  • Yvair Thomson Ed White 6′
  • Simmone Robinson Ed White 6′
  • John Farrell Wolfson 11′
  • Nnamdi Davis Robert E. Lee 11′
  • Hazeilneriah Yisreal Robert E. Lee 10′
  • Raymond Brown Robert E. Lee 9’6″

District 3A-5

  • Ana Heinzman Lecanto 9’6″
  • Stephaun Martinez Leesburg 8′
  • Nicole Pearson Lecanto 8′
  • Meredith Holliman Lecanto 7’6″
  • James Ort Belleview 13′
  • Kevin Mansukhani Ocala Forest 12’6″
  • Jason Roberts Lecanto 12′
  • Javanth Charles Lecanto 12′

District 3A-6

  • Jessica Harter Celebration 7’6″
  • Danelle Clow New Smyrna Beach 7′
  • Lauren Caban Celebration 7′
  • Kristen Taylor Celebration 7′
  • Giovanni Rodriguez Celebration 11’6″
  • Martin Rios Celebration 11′
  • Allein Powell St. Cloud 11′
  • Guelmi Salgado Liberty 10’6″

District 3A-7

  • Morgan Rasmussen Ridgewood 9′
  • Tia Cooke Ridgewood 8′
  • Nikytu Starbird 7’6″
  • April Bickham Wesley Chapel 7′
  • Shane Ralph Brooksville Central 12′
  • Zachary Grunewald Land O Lakes 11′
  • Alex Bullock River Ridge 11′
  • Barrett Sheffield Brooksville Central 11′

District 3A-8

  • Haylee Childs George Jenkins 10′
  • Cara Elyea Lake Region 10′
  • Stephanie Eveland Lake Region 8’6″
  • Rachel Wynn George Jenkins 7’6″
  • Rodney Havery Sebring 11’6″
  • Alex Baier Lake Region 11’6″
  • Caleb McGee Sebring 11′
  • Tylet Heverly Winter Haven 10’6″

District 3A-9

  • Alexandra Hagan Plant 7′
  • Nicole Carnevali Clearwater 6’6″
  • Ryan Cheney Clearwater 13′
  • Steven Shifke Plant 12′
  • Brian Baird Plant 11’6″
  • Andrew Gilbert Jefferson 9′

District 3A-10

  • London Enos Wharton 10′
  • Perri Rothenberg Freedom 9′
  • Melissa Adams Wharton 8’6″
  • Sofia Sanchez Wharton 8’6″
  • Trent Wiseman Freedom 13′
  • Isaac Stetson Wharton 12’6″
  • Kyle Pruner Newsome 12’6″
  • Rahil Rojiani King 12’6″

District 3A-11

  • Erin Hughes Northeast 8′
  • Erin Steierman Osceola 7’6″
  • Consentina james Northeast 7’6″
  • Nicole Coppone Boca Ciega 6’6″
  • Tristian Corder Northeast 12′
  • William Burrows Northeast 11′
  • Patrick Rinard Northeast 10’6″
  • Kevin Wang Seminole 9’6″

District 3A-12

  • Gina Gravino Charlotte 8’6″
  • Megan Reuss Lakewood Ranch 8’6″
  • Amber Gunderson Charlotte 8′
  • Danielle Komen Lakewood Ranch 7’6″
  • Mike Cantasano Charlotte 13′
  • James Fulmer Lakewood Ranch 12’6″
  • Jesse Brown Charlotte 12′
  • Nathan Whithead Bayshore 12′

District 3A-13

  • Brooke Sourbier Barron Collier 8’6″
  • Meghan Barry Barron Collier 8′
  • Hannah Menzies Barron Colllier 8′
  • Alexandra Dati Barron Collier 8′
  • Seth Denison Naples 12′
  • Andrew Haynes Baker 12′
  • Taylor Millard Palmetto Ridge 11’6″
  • Dennis Call Barron Collier 11′

District 3A-14

  • Brittany Youney 8’6″
  • Nicholette Brown Titusville 6′
  • Mike Vani Merritt Island 16’0.5″
  • Codi Cooper Satellite 13′
  • Sam Adams Merritt Island 11′
  • William Scozzari Sebastian River 11′

District 3A-15

  • Mallory Johnson South Fork 10′
  • Caroline Wood Boca Raton 8’6″
  • Alexis Veatch Martin County 8′
  • Alicia Meyer Martin County 7’6″
  • Derek Wood Boca Raton 12’6″
  • Brandon Castelluzzo Dwyer 11’6″
  • Philip Stumpf Martin County 10’6″
  • William Kenney Martin County 10’6″

District 3A-16

  • Buehrer Fort Lauderdale 8’6″
  • Sarah Haughtaling St. Thomas Aquinas 8’6″
  • Mary Curran St. Thomas Aquinas 8′
  • Katrina Layman St. Thomas Aquinas 8′
  • Hunter Moon St. Thomas Aquinas 13’6″
  • David Shepherd St. Thomas Aquinas 13’6″
  • James Boozer St. Thomas Aquinas 11’6″
  • Trimmings Miami Jackson 11′

Author: Bobby Haeck

Share This Post On